آپ کمیاب

آپ کمیاب

به وبسایت ما خوش آمدید.در صورت پدید آمدن هر مشکلی کافیست از طریق ایدی Appkamyab4kia در تلگرام با ما ارتباط برقرار نمایید تا در کمتر از چند ساعت به مشکل شما رسیدگی شود.

نظرسنجی سایت

سایت ما را چطور پیدا کردید؟

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 270
  • بازدید دیروز : 425
  • بازدید کل : 22259349

دانلود کتاب تعلیم خط تالیف استاد حبیب‌الله فضائلی


دانلود کتاب تعلیم خط تالیف استاد حبیب‌الله فضائلی

حبیب الله فضائلی از معدود خوشنویسانی بود که قلم با صفایش در همه خطوط اسلامی ایرانی در اوج قرار داشت. وی که متولد شهرستان سمیرم اصفهان است و تحصیلات حوزوی دارد، صرفاً با مشاهده آثار قدما و استادان و با بهره جستن از چشمه ذوقش، چنان همتی در این راه صرف کرد که می توان ادعا کرد در طول تاریخ خطوط اسلامی هیچ کس چنین باری را به دوش نکشیده است. دو کتاب اطلس خط و تعلیم خط که در انتشارات سروش پیش تر چاپ شده اند گواهان صادقی اند بر این ادعا. مجموعه پیش رو، گردآوری و گزینش آثار این استاد است به دست خودش و در همه خطوط، از کوفی و محقق و ریحان و ثلث تا نسخ و نستعلیق و شکسته و مشق. وی که در سال ۱۳۷۶ چشم از جهان فروبست، میراثی از خود به یادگار گذاشته است که نامش را بر تارک فرهنگ و هنر این دیار جاودانه خواهد کرد.
قطعاتی که در این مجموعه از نظر دوستداران هنر خوشنویسی میگذرد شامل کوفی، محقق و ریحانی، ثلث، نسخ، نستعلیق، شکسته، مشقی و قطعات جامع است از آثار قلمی دعاگو و خدمتگزار اهل فن حبیب الله فضائلی؛ که عمری را صرف تحقیق و تبیین این رشته از هنر اسلامی نمود و دو کتاب اطلس خط و تعلیم خط را به جامعه عزیز اسلامی تقدیم داشته و پیوسته در این راه به پدید آوردن آثار بسیار از کتیبه و قطعات و قرآن و کتاب و تعلیم هنرجویان کوشا بوده است

از مقدمه کتاب: خط یکی از پدیده های ذوق انسان و از جمله هنرهای زیبا به شمار است که در ارضای حس زیبایی خواهی او سهیم و شریک می باشد. گرچه اختراعات و اکتشافات گوناگون و کارهای ماشینی روزافزون، دیگر صنایع ظریف را تحت الشعاع قرار داده، و کثرت و تنوع آنان اذهان را به خود جلب کرده است، مع الوصف هنر خوشنویسی و خطاطی چیزی نیست که از بین برود و زیبایی و خوبی آن مورد تقدیر و تحسین قرار نگیرد زیرا متکی به حسن زیبایی طلبی و ذوق شیرینکار آدمی است و این ویژگی تا اعماق دل ریشه دارد و چون نهالی بارور از ریشه جان هنرور به رونق روزافزون خود ادامه می دهد. هنر خوشنویسی آن هنر دقیق و ظریف است که از یک سو همقدم با ذوق و عشق و از سوی دیگر دمساز دانش و خرد است و هنرمند با این دو در راه فضیلت و کمال و درجات عالی انسانی گام میگذارد. هر که را ذوقی باشد منکر آن حسن نتواند شد و در راه تعلیم و تعلم آن راغب و کوشا می گردد...

حجم تصاویر برای نمایش سریع کاهش یافته 

 

نام کتاب :  تعلیم خط

نویسنده :  حبیب‌الله فضائلی

تعداد صفحات : 511 صفحه

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 86 مگابایت


مبلغ واقعی 36,000 تومان    78% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 7,920 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

شیراز

تمامی حقوق برای سایت "آپ کمیاب" محفوظ است. www.appkamyab.ir

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما